TUDÁSTÁR

Startupok bölcsője – inkubátorok építése Magyarországon
P. Tóth András, Kozma Andrea
Hogyan építette fel Andi az iLab-et, a CEU startup inkubátorát, majd az STRT Launchpad-et, az STRT startup inkubátorát? Milyen módon tudja meggyorsítani egy inkubátor egy startup növekedését?
A tehetség és az emberi erőforrás jövője
Jiri Necas
Hogyan lehet a toborzási folyamatot a vállalati célokkal összehangolni? Milyen módszerekkel azonosíthatók a szervezeti hiányosságok a hatékony toborzás érdekében? Milyen szempontok alapján döntsünk a toborzás során prioritást élvező szerepkörökről?
Hogyan lehet gyorsan változó környezetben sikeresen külföldi piacra lépni?
Balogh Petya, Ákos Deliága
Mennyire kellett újragondolni a Talk-A-Bot eredeti üzleti stratégiáját a ChatGPT megjelenésekor? Hogyan tudott erre a kihívásra jól reagálni a cég? Mik voltak a Talk-A-Bot nemzetközi terjeszkedése során eddig a legnagyobb tanulságok?
Hogyan tudnak a kicsik eladni a nagyoknak?
Balogh Petya, Drajkó László
Hogyan változott a sales jelentősége az elmúlt időszakban? Hogyan tudnak a kis cégek jól eladni a nagyoknak? Hogyan lehet jól építeni a kapcsolati hálót?
Product management
Nőthig Dániel, Laczkó Péter
Milyen tipikus kihívásokkal és nehézségekkel kell szembenéznie egy termékmenedzsernek a korai szakaszban, és hogyan kezeli ezeket? Milyen kihívások lehetnek egy új piacon való terjeszkedésnél az illeszkedés szempontjából?
Nagyok és kisebbek számára is fontos HR-kihívás: a jó munkaerő megtartása
Balogh Petya, Friedl Zsuzsanna
Milyen gyakorlatokat és stratégiákat alkalmaz a Telekom a munkaerő-megtartás terén és ezeket hogyan lehet lefordítani a kis cégek életére? Milyen fejlesztéseket vezettek be a Telekomnál a munkavállalók fejlődésének és szakmai előrelépésének támogatására?
Build in public – Miért érdemes nyilvánosan építened a cégedet?
P. Tóth András, Lukács Rita
Hogyan lehet terméket fejleszteni a “build in public” módszertanával? Milyen előnyökkel járhat, ha a nyilvánosság előtt építed a cégedet? Mit tanulhatunk a “build in public” sikertörténeteiből és kudarcaiból?
Duplázunk vagy tízszerezünk – az üzleti folyamatokban rejlő lehetőségek
Balogh Petya, Egerszegi Krisztián
Hogyan érte el Egerszegi Krisztián, hogy ne az operatív vezetésben vegyen részt, és milyen változásokat hozott ez a cég működésében? Mi az az egy dolog, amiben a magyar kisvállalkozók gyakran hibáznak, és ami visszatartja őket a sikertől?
Időmenedzsment – Ádám
Molnár Ádám
Miért fontosabb az energiamenedzsment az időgazdálkodásnál? Hogyan határozzák meg az életünk minőségét az igazán értékes pillanatok? Hogyan befolyásolja az értékkészletünk és automatizmusaink a mindennapi helyzetek értékelését?
Célok, álmok – Petya
Balogh Petya
Mi a vezető fő feladata egy növekvő vállalatban? Miért fontos a delegálás a cégvezetők számára? Milyen módszerekkel és lépésekben lehet hatékonyan delegálni a munkatársaknak?
Nincs több bejegyzés.