Milyen kérdéseket válaszol meg ez a videó?
- Mire számíthat egy startup alapító?
- Milyen kimenetele lehet egy startupnak?
- Mi a helyzet az exittel Magyarországon és külföldön?
Vázlatpontos összefoglaló
- Aki startupba vág, annak tisztában kell lennie a nagy kockázattal, hogy a vállalkozás megbukhat. A statisztikák azt mutatják, hogy a startupok többsége nem éri meg a sikert.
- A másik lehetőség, hogy nem sikerül a “csillagokig” eljutni, de egy jól működő kisvállalkozást sikerül építeni. Ez sem ritka, és már önmagában sikertörténet.
- A harmadik eset, hogy sikeres, gyorsan növekvő startupot építünk. Ehhez általában külső tőkére van szükség, és a befektetők célja legtöbbször az értékesítés.
- Magyarországon a folyamat hosszabb, az exitig több idő kell, ezért kevesebben építenek újabb sikeres céget az eladás után.
- Az exit néha tőzsdére vitelt jelent, de általában inkább cégeladással végződik.
Elindultál a startupoddal – mérlegeld az esélyeid!
Belevágtál a startupodba, elindultál ezen az úton, és felmerül a kérdés, hogy mi is a pontos cél és mekkorák az esélyeid. Aki startupba vág, azt általában nem érdeklik az esélyek, mert tudja, hogy úgyis nyerni fog – de ez sajnos nem mindig van így. Érdemes tudni, hogy startup esetén nagyobb az esélye annak, hogy a cég be fog csődölni, mint annak, hogy sikerül az a terv, amivel előálltál.